Merseyside Bryken prevzal svoje už šieste obrábacie centrum Miyano BNE-51MSY

Merseyside Bryken prevzal svoje už šieste obrábacie centrum Miyano BNE-51MSY

Koncom roka 2020 prevzal subdodávateľ Merseyside Bryken svoje už šieste obrábacie centrum Miyano BNE-51MSY. Výrobný riaditeľ Phillip Taylor hovorí, že pravidelné investície do nového závodu sú kľúčom k prosperite v konkurenčnom globálnom prostredí a dbá o to, aby žiadny obrábací stroj nezostal na dielni dlhšie ako 10 rokov.

Spoločnosť, ktorá má 95 zamestnancov a ročný obrat 10 miliónov libier, čerpá 40 % svojho obchodu z ropného a plynárenského priemyslu.

„Deväťdesiat percent nášho obratu pochádza z výroby precízne sústružených dielov, z ktorých mnohé vyžadujú veľa prizmatického obrábania, takže výber centra sústružníckej frézy je pre náš úspech zásadný. V roku 2018 sme začali  inovovať naše sústruhy s pevnou hlavou ich výmenou za Miyanos. V priebehu dvoch mesiacov sme kúpili ďalšie tri BNE-51MSY ideálne pre naše potreby. Obrábanie na oboch vretenách je vysoko efektívne, takže jednotlivé kusy sú hotové o 20 až 40 percent rýchlejšie ako na predchádzajúcich sústruhoch.

Počas procesu obnovy závodu sa testovali aj iné značky sústruhov. V komparatívnych skúškach ponúkol BNE-51MSY najrýchlejšie časy taktu a bol oveľa lepší v pomere cena / výkon. Ukázalo sa tiež, že sústruhy s prehľadom dodržali toleranciu 20 mikrónov.

Jedným z dôvodov výnimočnej rýchlosti sústruhu je technológia ovládania superpozície od spoločnosti Citizen, ktorá umožňuje vretenu sledovať hornú revolverovú hlavu, zatiaľ čo tá istá revolverová hlava vykonáva operácie na hlavnom vretene. Ďalšou výhodou je, že vďaka Mitsubishi ovládaniu sa dá preveriť celý  program a vyhnúť sa tak prípadným kolíziám. Ďalší stroj, nainštalovaný v máji 2018, bol zakúpený na výrobu podmorských ropných a plynových komponentov z tvrdých materiálov, ako sú Monel, Inconel, zliatina titánu a nehrdzavejúca oceľ triedy 440C. Tieto kovy vytvárajú pri obrábaní vláknité triesky, na ktoré perfektne funguje LFV technológia zabudovaná do operačného systému riadenia Mitsubishi.

 „V predvádzacej miestnosti  sme videli demonštráciu LFV technológie, ktorá nás zaujala tým ako sa triesky rozpadajú a nezanášajú stroj. Znamenalo to pre nás, že stroj môžeme nechať bežať bez dozoru po dlhšiu dobu. LFV sa dá v programe jednoducho zapnúť a vypnúť pomocou G-kódu. Používame ho na sústruženie na hlavnom vretene a na axiálne vŕtanie na podvretene L20 a vypíname ho, aby sme maximalizovali rýchlosť odberu kovu pri frézovaní so živými nástrojmi. Teraz nástroje vydržia minimálne dvakrát dlhšie, máme menej prestojov, a odpad je eliminovaný.“

Prezrite si detailne produkty značky CITIZEN – MIYANO

PRODUKTY