Revolučný dvojvretenový CNC sústruh BNA-42SY so systémom lámania triesok LFV

Revolučný dvojvretenový CNC sústruh BNA-42SY so systémom lámania triesok LFV

Vychádzajúc zo silných stránok predchádzajúcich obrábacích sústruhov Miyano, je BNA-42SY prvým modelom, ktorý má 12 polohový revolver. Ten poskytuje pohyb osi Y ± 35 mm a má nový dizajn, ktorý umožňuje ľahkú automatizáciu.

V porovnaní so súčasnými modelmi BNA je účinnosť obrábania vylepšená výkonnejšími vretenovými motormi, ktoré sú dimenzované na 7,5 / 5,5 kW pri 6 000 ot./min pre hlavné vreteno a 5,5 / 3,7 kW pri 5 000 ot./min pre pomocné vreteno. Zrýchlenie a spomalenie sú na oboch vretenách rýchlejšie, čo zvyšuje produktivitu. K ďalším prednostiam patrí väčšia kapacita pre uloženie nádrže na chladiacu kvapalinu, priestor na pravej strane pre zariadenie na robotické nakladanie/vykladanie. Ak má používateľ v úmysle využiť výhody automatizácie, môže byť  k stroju dodávaný dopravník triesok.

Pri 285 mm sa zdvih osy Z revolverovej hlavy zvýšil o viac ako 20%, čím sa rozšíril rozsah obrábania tohto kompaktného sústruhu šetriaceho priestor. Revolver a vretená sú namontované tak, aby sa zlepšila tuhosť a tlmenie, čo vedie k vysokej rýchlosti obrábania, predĺženiu životnosti nástroja a udržaniu vysokej presnosti. Priemery guľových skrutiek v osi X a Z sa zväčšili z 25 mm na 32 mm, čím sa zvýšila tuhosť. Guľové skrutky vo všetkých osiach sú mazané, BNA-42SY je druhým sústruhom Miyano, ktorý túto funkciu využíva.

Stroj ovláda najnovší CNC systém FANUC 0i-TF Plus s 10,4″ farebným LCD displejom. Rezné časy je možné skrátiť súčasným dokončením zložitého sústruženia na opačnom konci a frézovaním na pomocnom vretene, zatiaľ čo na hlavnom vretene pokračuje obrábanie prednej časti, napriek tomu, že je k dispozícii iba jedna revolverová hlava.

Rovnako ako všetky moderné sústruhy od spoločnosti Citizen Machinery, je BNA-42SY stroj šetrný k životnému prostrediu. Spotreba energie v pohotovostnom režime je iba 0,661 kW, pretože servomotor sa automaticky vypne, keď to nie je potrebné (napríklad počas úpravy programu).

Prezrite si detailne všetky produkty

PRODUKTY