Novinka Citizen Cincom Laser System L2000 – plne integrované laserové spracovanie

Cincom L 2000

Novinka Citizen Cincom Laser System L2000 – plne integrované laserové spracovanie

Plne integrované laserové spracovanie od spoločnosti CITIZEN MACHINERY  má  takmer nekonečné možnosti vytvárania geometrických tvarov alebo presných otvorov do pevného tyčového materiálu, ktorý bol predvŕtaný v rámci rovnakého výrobného cyklu alebo priamo do rúrkového tyčového materiálu.

Citizen introduces integrated laser cutting breakthrough - Clever Machinery

Tento vývoj otvára výrobný proces rezania kovov na výrobu otvorov bez otrepov s priemerom iba 0,2 mm, produkuje prvky ako špirálové rezy so šírkou zárezu 0,025 mm a zachováva konzistentné a presné polomery menšie ako 0,1 mm v rohoch drážok bez rizika zlomenia nástroja. 

Novinka od spoločnosti CITIZEN CINCOM otvára nové koncepty dizajnu, najmä v odvetviach, ako je lekársky, elektronický a mikro priemysel, kde je možné integrovať rýchly, presný, vysoko flexibilný a spoľahlivý dlhotočný sústruh CITIZEN CINCOM  so ziskom a výhodami bezkontaktných laserových operácií. Rezanie laserom ponúka rýchle a presné rezanie „bez triesok“, minimalizáciu vychýlenia materiálu v dôsledku reakcie reznej sily a vysoko presnú výrobu špeciálnych tvarov.

V nedávnom pokuse bola 150-wattová kontinuálna laserová hlava s čistením vzduchu na utesnenie a vyčistenie šošovky namontovaná na sklíčko nástroja najnovšieho stroja CITIZEN CINCOM  L20-Vlll, aby bola začlenená do rezného cyklu na výrobu kompletného obrobku z rúrkového materiálu v jednom cykle.

Laserový systém má samostatnú riadiacu a zosilňovaciu jednotku pripojenú priamo na riadiaci systém stroja CITIZEN, ktoré používa pokyny M-code „on-cut“ a „stop-cut“. Zatiaľ čo materiál z pevnej tyče je možné predvŕtať v obrábacom cykle a laser použiť na vŕtanie, profilovanie alebo gravírovanie súčiastky, pričom program má presnú kontrolu nad ohniskovou vzdialenosťou lúča, aby sa zachovala hĺbka rezu, rúrkový tyčový materiál, z ktorého bol pri skúške obrábaný obrobok, bol podávaný prostredníctvom upravenej jednotky podávania tyčí. To umožnilo čerpať štandardnú rozpustnú olejovú chladiacu kvapalinu tlakom 70 barov cez otvor materiálu. Pri tejto aplikácii tok chladiacej kvapaliny pod tlakom zaistil chladné rezné podmienky, odplavil všetok roztavený materiál a lokalizoval laserový lúč na hrúbku steny 1 mm komponentu, keď bol podávaný rýchlosťou rezania 1 800 mm/min.

Táto súčiastka s vonkajším priemerom 18 mm, vnútorným priemerom  16 mm bola vyrobená za pomoci laserového lúča, kde pomocou rotácie v osi C bola vytvorená séria prvkov obdĺžnikového tvaru, ktoré boli vzájomne prepojené a umožnili tak vysunutie a zasunutie súčiastky.

 

Prezrite si detailne všetky produkty

PRODUKTY