Obrábanie nízkofrekvenčnými vibráciami (LFV)

low frequence

Obrábanie nízkofrekvenčnými vibráciami (LFV)

Spoločnosť CITIZEN – MIYANO prišla v ostatnom čase na trh s novinkou v oblasti obrábania a to so systémom LFV (Low Frequence Vibration) – nízkofrekvenčným obrábaním. Jeho veľkou výhodou je, že sa u húževnatých materiálov netvorí ťahaná – dlhá trieska, práve vďaka tomu, že nástroj nepatrne kmitá (0,02 mm). Trieska sa týmto drobí a padá do priestoru určenom na triesky.

Osi stroja vibrujú v axiálnom smere pomocou jedinečnej technológie.

Počas obrábania dochádza k takzvanému „air-cutting“ – to znamená, že nástroj počas obrábania vchádza a vychádza z materiálu a vznikajú malé triesky. Táto technológia zamedzuje vznikaniu ťahavých triesok, ktoré ovplyvňujú kvalitu povrchu, životnosť nástrojov, ale aj čas obrábania.

Pomocou technológie LFV môže stroj pracovať okrem lineárneho obrábania na čele materiálu, tak aj na obrábanie kužeľov, závitov, vŕtania a iných rôznych tvarov za použitia širokej škály materiálov.

Technológia LFV sa dá zapnúť a vypnúť pomocou G kódov, kedy sa v programe ukázali ako ťažko obrobiteľné. Napríklad obrábanie hlbokých otvorov a mikropracovanie.

Systém funkcie systému LFV

Výhody

Technológia LFV – programovateľné riadenie veľkosti triesky:

  • Nevznikajú dlhé ťahavé triesky, ale lámu sa.
  • Znížený odpor v reze.
  • Znížite alebo odstránite potrebu vysokotlakového zariadenia.
  • Stabilná teplota obrábania, takže je nízka náchylnosť na deformáciu.
  • Vyššia životnosť nástrojov.
  • Vhodné aj na veľmi presné obrábanie.

Výsledok tohto systému je následovný:

 

Systém LFV sa programuje jednoduchým spôsobom do riadiaceho programu stroja s vyvolaním a ukončením.

Systém LFV je v súčasnej dobe možné dodať s modelmi CITIZEN CINCOM L12 a L20 a MIYANO BNA 42GTY. Od konca roku 2018 sa plánuje dodávka systému aj s modelom CITIZEN CINCOM L32.

Prezrite si detailne produkty značky CITIZEN – MIYANO

Pozrieť ponuku