Zdvojnásobenie obratu vyrobením vlastných závitových komponentov

Zdvojnásobenie obratu vyrobením vlastných závitových komponentov

V roku 2006 založil podnikateľ David Swaffield svoju vlastnú obrábaciu firmu DWS Engineering v Crewkerne po tom, čo získal  vzdelanie v oblasti strojárstva u neďalekého výrobcu baliacich strojov. Začínal s ručnými obrábacími strojmi, v roku 2009 prešiel na CNC prizmatické obrábanie a rok nato na CNC sústruženie s pevnou hlavou.

Frustrovaný z toho, že sa mu nepodarilo nájsť predvojnové závitové matice, skrutky a iné komponenty pre osemtonový parný valec z roku 1923, ktorý renovoval, rozhodol sa ich vyrobiť sám. To v roku 2017 viedlo k inauguráciispoločnosti Historic Threads. Vtedy pán Swaffield objavil možnosti a výrobný potenciál CNC sústruhov s posuvnou hlavou od Citizen Machinery.

Počas druhej svetovej vojny sa priemery závitov Whitworth zmenšili, aby sa ušetril kov. Bolo jednoduché získať novšie veľkosti, ale pôvodné väčšie rozmery boli vzácne a získavali sa ťažko. Pán Swaffield identifikoval včas obchodnú príležitosť prostredníctvom svojich subdodávateľských aktivít a prostredníctvom facebookových skupín, ktoré prevádzkujú nadšenci vozidiel poháňaných parou.

Spoločnosť Historic Threads teraz vyrába a predáva na svojej webovej stránke pomerne širokú škálu starších závitových komponentov, od najväčších Whitworth po najmenšiu veľkosť BA (British Association) a všetky veľkosti medzi tým. Tento obchod teraz predstavuje 60% obratu. Napriek svojmu nedávnemu vzniku je spoločnosť pravdepodobne najväčším dodávateľom závitových komponentov z obdobia pred druhou svetovou vojnou na svete.

V roku 2017 bol do Crewkerne dodaný prvý Cincom L32 zakúpený z druhej ruky od Citizen Machinery. Stroj z roku 2001 každý týždeň vyrába tisíce matíc a skrutiek. V marci 2021 bol zakúpený Cincom M32.

V marci tohto roku bol v dôsledku prudkého nárastu celosvetového dopytu po starších závitových komponentoch nainštalovaný tretí sústruh s posuvnou hlavou, tentoraz nový Cincom L32-VIIILFV. Moderný dizajn stroja má výhody v tom, že bol dodaný s rozširovacou súpravou, ktorá umožňuje zväčšiť nominálnu veľkosť tyče z 32 mm na 38 mm, čo umožňuje napríklad otáčanie 3/4-palcovej matice z kruhovej tyče, taktiež dĺžka zvyškov je podstatne kratšia, čím sa znižuje plytvanie materiálom a náklady.

Krátko po dodaní stroja dostal pán Swaffield doteraz najväčšiu objednávku od DWS Engineering na dodávku komponentov z mosadze, hliníka a nehrdzavejúcej ocele s priemerom 10 až 20 mm na použitie pri výrobe štetcov a ceruziek na make-up. Na plnenie tohto kontraktu je ideálny najnovší Cincom. Napríklad softvér na lámanie triesok (LFV)  dokáže zabrániť vzniku vláknitých triesok pri vŕtaní 100 mm dlhého otvoru s priemerom 8,5 mm do stredu ceruzky z nehrdzavejúcej ocele s priemerom 10 mm, aj keď stroj nie je vybavený voliteľnou vysokotlakovou chladiacou kvapalinou.

LFV poskytuje väčšiu voľnosť pri výbere posuvov a rýchlostí, pretože aj EN16 môže generovať vláknité triesky, pokiaľ nie sú parametre nastavené presne. Zdá sa, že  nová stránka – www.stapledriver.co.uk – prinesie ďalšie významné tržby z predaja. Okrem toho, že sa predáva online, Mole Valley Farmers skladuje produkt na skúšobnej báze v 10 zo svojich 55 obchodov po celej krajine.

 

 

 

 

Prezrite si detailne všetky produkty

PRODUKTY