Sústružnícko-frézovacie centrum s dvomi osami Y, riadiacim systémom FANUC a softwérom lámania triesok LFV

Sústružnícko-frézovacie centrum s dvomi osami Y, riadiacim systémom FANUC a softwérom lámania triesok LFV

MIYANO ANX-42SYY je prvý dvojvretenový sústruh, ktorý má patentovaný softvér na lámanie triesok LFV  s riadiacim systémom Fanuc s priechodnosťou vretena 42mm.

Je vybavený 10  riadenými osami vrátane osi Y ± 35 mm na hornom a dolnom revolvery okrem pohybov osi X a Z, čo umožňuje výrobu zložitých komponentov s prísnymi geometrickými toleranciami.

Nové kompaktné frézovacie centrum je ideálne pre výrobcov OEM a subdodávateľov, ktorí chcú využiť kvalitu a produktivitu sústruhu Miyano a súčasne štandardizovať ovládacie prvky systémov Fanuc vo výrobe tak, aby boli pre operátora kompatibilnejšie  s inými strojmi.

Technológia LFV zahŕňa synchronizáciu rotácie vretien s vysokofrekvenčnými kmitavými pohybmi nástrojov v osiach X a Z, aby sa triesky, ktoré by za normálnych okolností boli ťahavé, delili na malé kúsky. Počas sústruženia a vŕtania sa zabráni zamotaniu triesky okolo súčastí stroja a nástroja, čo by inak mohlo spôsobiť poškodenie oboch a ich odstránenie je časovo náročné. Zastavenie stroja kvôli odstráneniu triesok nie je potrebné, a to ani pri obrábaní materiálov ako nehrdzavejúca oceľ a plasty, takže je možné zvýšiť úroveň produktivity.

Okrem softvéru LFV, ktorý je programovateľný pomocou G-kódov v  programe, je 15-palcový dotykový panel Fanuc 31i s dotykovým panelom XGA (rozšírené grafické pole) vybavený novým HMI a obsahuje viacosovú technológiu spoločnosti CITIZEN. Umožňuje 3-osé simultánne cykly, dvojité sústruženie na osi Y, vďaka čomu môžu byť v reze až tri nástroje súčasne vďaka pohybu protivretena v osi X. Miera úberu triesky je preto maximalizovaná a technológia tiež pomáha rovnomernejšie zdieľať operácie medzi týmito dvoma vretenami. Všetko je navrhnuté tak, aby sa zvýšila produktivita výroby.

Stroj o hmotnosti 6,2 tony zaberá na podlahe dielne iba 2 650 mm x 1 630 mm priestoru. Hlavné aj vedľajšie vreteno majú priechodnosť tyče s priemerom 42 mm a sú poháňané motormi s priamym pohonom s výkonom 11 kW / 6 000 ot./min. Revolverové hlavy majú 12 poháňaných nástrojových staníc, z ktorých každá má  6000 ot / min / 2,2 kW / 20 Nm. Rýchloposuvy stroja sú vysoké, až 30 m / min, opäť s ohľadom na vysokú produktivitu. Toto sa dosiahlo použitím lineárnych vedení vo všetkých osiach.

Prezrite si detailne všetky produkty

PRODUKTY