Sústružnícko-frézovacie centrum s dvomi osami Y, riadiacim systémom FANUC a softwérom lámania triesok LFV

Sústružnícko-frézovacie centrum s dvomi osami Y, riadiacim systémom FANUC a softwérom lámania triesok LFV

MIYANO ANX-42SYY je prvý dvojvretenový sústruh, ktorý má patentovaný softvér na lámanie triesok LFV  s riadiacim systémom Fanuc s priechodnosťou vretena 42mm.

Je vybavený 10  riadenými osami vrátane osi Y ± 35 mm na hornom a dolnom revolvery okrem pohybov osi X a Z, čo umožňuje výrobu zložitých komponentov s prísnymi geometrickými toleranciami.

Nové kompaktné frézovacie centrum je ideálne pre výrobcov OEM a subdodávateľov, ktorí chcú využiť kvalitu a produktivitu sústruhu Miyano a súčasne štandardizovať ovládacie prvky systémov Fanuc vo výrobe tak, aby boli pre operátora kompatibilnejšie  s inými strojmi.

Technológia LFV zahŕňa synchronizáciu rotácie vretien s vysokofrekvenčnými kmitavými pohybmi nástrojov v osiach X a Z, aby sa triesky, ktoré by za normálnych okolností boli ťahavé, delili na malé kúsky. Počas sústruženia a vŕtania sa zabráni zamotaniu triesky okolo súčastí stroja a nástroja, čo by inak mohlo spôsobiť poškodenie oboch a ich odstránenie je časovo náročné. Zastavenie stroja kvôli odstráneniu triesok nie je potrebné, a to ani pri obrábaní materiálov ako nehrdzavejúca oceľ a plasty, takže je možné zvýšiť úroveň produktivity.

Okrem softvéru LFV, ktorý je programovateľný pomocou G-kódov v  programe, je 15-palcový dotykový panel Fanuc 31i s dotykovým panelom XGA (rozšírené grafické pole) vybavený novým HMI a obsahuje viacosovú technológiu spoločnosti CITIZEN. Umožňuje 3-osé simultánne cykly, dvojité sústruženie na osi Y, vďaka čomu môžu byť v reze až tri nástroje súčasne vďaka pohybu protivretena v osi X. Miera úberu triesky je preto maximalizovaná a technológia tiež pomáha rovnomernejšie zdieľať operácie medzi týmito dvoma vretenami. Všetko je navrhnuté tak, aby sa zvýšila produktivita výroby.

Stroj o hmotnosti 6,2 tony zaberá na podlahe dielne iba 2 650 mm x 1 630 mm priestoru. Hlavné aj vedľajšie vreteno majú priechodnosť tyče s priemerom 42 mm a sú poháňané motormi s priamym pohonom s výkonom 11 kW / 6 000 ot./min. Revolverové hlavy majú 12 poháňaných nástrojových staníc, z ktorých každá má  6000 ot / min / 2,2 kW / 20 Nm. Rýchloposuvy stroja sú vysoké, až 30 m / min, opäť s ohľadom na vysokú produktivitu. Toto sa dosiahlo použitím lineárnych vedení vo všetkých osiach.

Prezrite si detailne všetky produkty

PRODUKTY


Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Ak súhlasíte, kliknite na tlačítko "akceptovať".