Výrobca mazacích zariadení vyrába prizmatické a lisované diely na novom sústruhu

Výrobca mazacích zariadení vyrába prizmatické a lisované diely na novom sústruhu

Spoločnosť Adams Lubetech so sídlom v Coventry, založená v roku 1942, je členom poprednej európskej skupiny špecializovaných výrobcov jednobodových a centralizovaných mazacích zariadení pre výrobcov OEM v potravinárskom a nápojovom priemysle, v odvetviach kompresorov a dopravníkov a v priemysle všeobecne.

Neustále rastúce dopyty znamenali, že spoločnosť potrebovala ďalšiu výrobnú kapacitu. Začiatkom roku 2020 teda firma zakúpila prvé obrábacie centrum s otočnou frézou Miyano BNJ-51 s pevnou hlavou, na obrábanie nielen rotačných častí, ale aj komponentov, ktoré sa predtým obrábali na ručnej fréze.

Eric Chambers, manažér výroby spoločnosti Adams Lubetech: „Chceli sme silné a výkonné sústružnícke centrum, ktoré by bolo zároveň schopné frézovania. Automaticky sme vybrali Miyano – predovšetkým kvôli bezkonkurenčnej cene. Prvý čisto hranolový komponent, ktorý sme na ňom vyrobili, bol kotviaci blok pre našu sesterskú spoločnosť v Belgicku. Oceľové bloky sme frézovali a vŕtali ručne vo viacerých operáciách, čo bolo náročné na čas, a preto sme sa rozhodli pre Miyano a ich automatickú výrobu.“

Obrábacie centrum Miyano tiež prebralo prácu energetického lisu v továrni v Coventry. Diel predtým vyžadoval sedem postupných operácií, a opätovné navrátenie do lisu na drážkovanie. Prípravný čas na výrobu typickej dávky  8,000 ks bol viac ako jeden mesiac. Rovnaká súčiastka sa teraz vyrobí  na dvojvretenovom stroji Miyano za 2,5 minúty, takže celá dávka môže byť hotová a odoslaná do štrnástich dní, ak bude výroba prebiehať nepretržite.

„Pôsobíme na globálnom trhu a potrebujeme znížiť výrobné náklady, aby sme boli konkurencieschopní. Výrobné zariadenie Miyano nám v priemere znížilo doby cyklov o 20 percent.“  dodal pán Chambers na záver.

Prezrite si detailne produkty značky CITIZEN – MIYANO

PRODUKTY